Kasım 18, 2008

DHL Gateway'i açtı

DHL Express,  4 milyon Euro'luk yatırım yaptığı yeni operasyon binası Gateway'in açılışını 14 Kasım 2008'de gerçekleştirdi. Açılışa  Deutsche Post World Net dünya CEO’su Frank Appel, DHL Express Ortadoğu,  Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi ve Devlet Havalimanları Genel Müdürü Orhan Birdal katıldı.  
 
İstanbul Atatürk Havalimanı B kapısında yer alan Gateway  4.000 metrekaresi açık, 2452 metrekaresi  kapalı alanda yer alıyor. Gateway’de, toplam 55 metre uzunluğunda hareketli konveyor desteği ile aynı anda 10 adet uçak konteynerına yükleme ve boşaltma yapılabiliyor.
 
DHL Express Gateway’in hizmete girmesi ile çalışma alan ve koşullarını iyileştirmenin yanı sıra, yurtdışından Türkiye'ye yapılan gönderilerin büyük kısmının yaklaşık 1 saat daha erken alıcılarına ulaştırılabilmesi hedefleniyor.  Gateway binasındaki ön büro sayesinde müşterilerinin son dakika gönderilerini 21.00’e kadar teslim alacak olan DHL Express, gönderileri aynı gece yurtdışına iletebilecek. Gateway binası tasarım aşamasından itibaren TAPA sertifikası almak için de gerekli koşullar göz önünde bulundurarak inşa etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir