Kasım 18, 2008

TGX ve TGS Türkiye'de

MAN, TGX ve TGS serisi kamyonlarının ilk Türkiye tanıtımını  15 Kasım 2008'de İstanbul Tuzla'da yaptı. MAN Kamyon ve Otobüs Yürütme Kurulu Başkanı Tuncay Bekiroğlu'nun ev sahipliğinde yapılan etkinlik sırasında, araçlar sektör profesyonelleri ve basın mensupları tarafından incelendi; ayrıca kamyonlarla deneme sürüşleri gerçekleştirildi.
 
Etkinlikte Başkan Tuncay Bekiroğlu;  “MAN olarak 2015 yılı hedefimizi; tüm dünyada yılda 200.000 adet araç satışı olarak açıklamıştık. Bu yılın ilk 3 ayını çok iyi geçirdik. Tabii ki son çeyrek bu iyi gidişi bir parça etkileyecek. Kriz nedeniyle hedeflerimizde herhangi bir sapma sözkonusu değil. Sadece, hedefimize biraz dalgalı bir çizgi ile ulaşacağız” şeklinde konuştu.
 
TGX ve TGS serisi 320 – 540 beygirlik ve D20 ile D26 serisi common rail motorlarıyla donatılı.  Euro4 ve Euro5 normlarına uygun araçlar çereci özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.
 
MAN TGX, “Trucknology Generation felsefesiyle, daha üstün özelliklerle, daha yüksek standartlara taşınmış. XLX ve XXL kabin seçenekleriyle sunulan TGX, arttırılan konfor öğeleri ve donanım özelllikleri sayesinde rahat bir sürüş vaad ediyor.

TGS serisi, ağır yük- uzun yol taşımacılığında, kısa yol ve dağıtım taşımacılığında, inşaat grubu gibi her alanda en iyi bir şekilde hizmet vermek için özel olarak tasarlanmış bir kamyon. Aracın kompakt dış ölçüleri ve maksimum uzunluğu, dar alanlarda bile manevra kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde belirlendi. M, L, LX olmak üzere üç farklı kabin seçeneğiyle kullanıma sunulan TGS, yüksek teknolojisinin yanı sıra  iç ve dış donanımı ile de  kullanıcılar için maksimum düzeyde konfor imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir