Ağustos 8, 2006

Martı'nın Tercihi Mercedes Axor

Konteyner taşımacılığı alanında hizmet veren Martı Konteyner 12 adet Mercedes Benz Axor 1840 4×2 yüksek kabin çekici ile filosunu gençleştirerek güçlendirdi. Martı filosunda bulunan çekici sayısı 52ye yükselirken filoda bulunan Mercedeslerin sayısıda 22 adede ulaştı. Filoya katılan çekiciler için düzenlenen tören Has Otomotiv Hadımköy Merkezi’nde yapıldı.

Teslimat için düzenlenen törene Mercedes Benz Kamyon Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Has Otomotiv Genel Müdürü Mustafa Sarıgül ve Kamyon Satış Müdürü Kürşad İnce katıldı. Roder tarafından düzenlenen kampanya koşulları ile satışı gerçekleşen çekicilerin teslimi sırasında Rotpa Satış ve Pazarlama Müdürü Vural İştay da hazır bulundu.

Teslimat sırasında çekici pazarı ve çekici kullanımı ile ilgili görüşlerini açıklayan MBT Kamyon Satış Müdürü Bahadır Özbayır yılın ilk altı ayında çekici ve yük taşımaya yönelik ticari taşıt pazarının büyüdüğünü vurguladı. Bu büyüme içinde Mercedes Benz Türk’ün tüm ürünleri ile pazarda en önemli marka haline geldiğini belirti. Yıl sonuna kadar pazarın 10 adedi aşacağı öngörüsünü sürdürdüklerini söyleyen Özbayır Mercedes ‘in yakıt tüketimi, yatırım ve finansal avantajlar yaygın satış sonrası hizmet ve ikinci el değeri gibi nedenler ve ürün kalitesi ile pazarın %35 40’lık bir dilimini alacağını kalan bölümünde Avrupalı altı marka ile birlikte yerli üreticiler arasında paylaşılacağını belirtti.

Martı Konteyner Hiz. A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selçuk Karakimseli’de özellikle İstanbul ve Marmara bölgesine yönelik Konteyner dağıtım hizmetlerinde kullandıkları ve 2 yaşına giren Axorların performansından memnun olduklarını bu nedenle de Roder tarafından 2006 yılı için düzenlenen kampanya çerçevesinde seçimlerini Axor’dan yana yaptıklarını belirti.

Filoda çekici sayısının üstünde römork bulunması nedeniyle römork yatırımı gerçekleştirilmedi. Satışın finansmanı ise Cıty Leasing tarafından yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir