Aralık 5, 2011

Mercedes Benz teslimat holünü yeniledi

Mercedes-Benz Türk, yurtiçi ve ihracat müşterilerine daha kaliteli ve verimli hizmet sunabilmek amacıyla tamamen yenilediği otobüs teslimat holünü hizmete sundu.

Bugüne kadar Türkiye’ ye 670 milyon Dolar tutarında yatırım yapan Mercedes-Benz Türk, 160 m2 büyüklüğündeki mevcut otobüs teslimat holünü 1.000.000 TL yatırım ile yeniledi. 4 ay süren yenileme sürecinin sonunda yepyeni bir görünüme ve olanaklara kavuşan teslimat holü, eskisine göre daha aydınlık, modern ve sıcak bir atmosfer sunmasının yanında, tasarım, teknik ve teknoloji yönünden tamamen Daimler standartlarına sahip.

Bu proje ile yerli ve uluslararası müşterilerine araç teslimatı yaparken daha kullanışlı ve verimli bir tesis sunabilmeyi amaçlayan şirket, yeni teslimat holü ile modern bir cafe-bar alanı ve self-servis hizmet de sunuyor.

Teslimat öncesinde, daha sağlıklı görüşmeler yapabilmeleri için müşteriler ve Mercedes-Benz çalışanları için rahat toplantı alanları da sunan yeni teslimat holü, iki katlı olarak tasarlandığı için, giriş katını müşterilere toplantı ve bekleme salonu olarak, üst katı da çalışanlar için ofis olarak sunuyor.

Eğlence sistemlerinin de entegrasyonu ile araç almaya gelen müşteriler için bekleme alanlarında geniş ekranlarda hem onları eğlendirmek hem de bilgilendirmek amacı ile Mercedes-Benz Türk’ ün tarihçesi, şehiriçi ve şehirlerarası otobüslerinde sunduğu güvenlik önlemleri ile ilgili detaylı bilgiler de gösterilecek.

 

İhracat pazarlarındaki müşterileri için de geliştirilmiş video-konferans sistemi sunan yeni teslimat holü, bu sayede onları tasarım danışmanlığı konusunda Mannheim’ daki MB Tasarım Merkezi ile görüştürebilecek. Otobüs Satış Sipariş Yönetimi ve İhracat Yöneticisi Hakan Bubik, bu hizmeti şöyle açıkladı:

“Mannheim’da ihracat müşterilerine yönelik Mercedes-Benz dizayn stüdyo bulunuyor. Dizayn stüdyo, aracın içiyle dışının birlikte planlanabildiği, aracın içiyle birlikte döşemelerin, tutunma boruları yan duvarlarının renk kombinasyonlarını, opsiyon listesi içinde sunmak için var. Ancak, seçilen malzemenin sonuçta kumaş olduğu düşünülürse, müşteri kumaşa dokunabilmek istiyor. Hav kalınlığı, malzemesinin renk ile uyumlu olup olmadığı, dış rengiyle kombinasyonu bugüne kadar araçlar teslim edildiğinde öğrenebiliyorlardı. Şimdi bunu araçları sipariş etmeden önce karar verme aşamasında simülasyon ile görebiliyorlar. Değişiklik halinde aracınızın son halini Mannheim’a bildirip, yeni bir seçim yapabileceksiniz. Bu çalışmanın sonucunda netlik kazanan tercih, kayda bağlanacak. Krizden önce Yunanistan, Bulgaristan gibi komşu ülkeler ve Körfez ülkeleri, Suudi Arabistan Almanya’daki dizayn stüdyoya gidiyorlardı, artık o kadar kilometre kat etmelerine gerek kalmayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir