Kasım 18, 2008

Petrol Ofisi 'Toplum Gönüllüsü' oldu

Petrol Ofisi  Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Petrol Ofisi, Türkiye genelindeki 1.100 çalışanını birer 'Toplum Gönüllüsü' yapacak uzun dönemli stratejik ortaklık çerçevesinde, tüm bayilerine ve sosyal paydaşlarına da 'Toplum Gönüllüsü' olmaları yönünde çağrıda bulunuyor.
 
Ulusal ve yerel temelde oluşturulacak projeleri desteklemek üzere TOG ile el ele vereceklerini belirten Petrol Ofisi İcra Kurulu Başkanı Melih Türker, TOG'un gençlerin öncülüğünde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi hedefleyen vizyonunu sahiplendiklerini belirterek, yaratacakları toplam enerji ile Türkiye'nin her köşesinde toplumun sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek projeleri destekleyerek yanlarında olacaklarını syledi. Petrol Ofisi, Toplum Gönüllüleri Vakfı'na 350.000 ABD doları destek veriyor.
 
Toplum Gönüllüleri Vakfı Başkanı İbrahim Betil, toplantıda yaptığı konuşmada. Petrol Ofisi'nin desteği ile şimdiye kadar 478 proje gerçekleştirdiklerini belirtti. İbrahim Betil yaptığı konuşmada; “Ülkemizin en önemli enerji kaynağı genç nüfusun güçlendirilmesini hedefleyen çalışmaların genişletilmesini ve yıllara yayılarak sürdürülmesini sağlayacak PO – TOG işbirliği içinde bulunduğumuz koşullarda son derece anlamlı ve toplumun tüm kesimleri için örnek bir girişim. Ekonomik sorunların sosyal sorunlara dönüşmesini engellemenin ön adımı toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesi olduğuna göre, bu işbirliğinin geleceğin toplumsal barışı için bu yönde önemli bir adım olduğuna inanmaktayım” diyerek atılan işbirliği anlaşması imzasının önemini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir