Haziran 30, 2010

Sistem Hafriyat'a yeni Renault Trucks'lar

EArtan yakıt sarfiyatı ve bakım maaliyetleri şirketlerin araç seçimlerinde daha titiz davranmalarına sebep oluyor. İşletme maliyetinin düşüklüğünü ve ekonomikliğe dikat çekerek, yeni sloganıyla “100 KM'de 1.6 litre , senede 2 bin 400 litre,  toplam 7 bin lira tasarruf”  diyerek yola çıkan Renault Trucks’da son dönemde taşımacılar tarafından ilgi gören araçlar arasında yer alıyor.

Renault Trucks'ı tercih eden firmalar arasında Sistem Hafriyat da yer aldı ve filosunu 8 adet Premium ile genişletti. Sistem Hafriyat, yeni araçlarını Renault Trucks Bayisi Çetaş’tan satın aldı.

Öztreyler marka üstyapıyla çekici treyler  olarak kullanılacak olan araçlar, Ağaoğlu İnşaat’ın Ataköy’deki şantiyesinde düzenlenen törenle Sistem Hafriyat’a teslim edildi.

Teslimat törenine  Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Renault Trucks Bölge Satış Müdürü Hakkı Işınak, Çetaş Satış Yöneticisi Tolga Cem Aykaç, Sistem Hafriyat Genel Koordinatörü Fatih Yazıcı ve Sistem Hafriyat’ın sahibi Hasan Aydın katıldı.

Teslimat töreninde konuşan Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Sistem Hafriyat’ın otomatik şanzımanlı araç seçerek çok doğru bir karar verdiğini kaydetti ve şunları söyledi:

“Her koşulda kendi hakimiyetini şöförden devralması, aracın en uygun devirlerde kullanılmasını sağlıyor. Bu da ciddi yakıt ekonomisi anlamına geliyor. Umarız bunu kullanım boyunca da Sistem Hafriyat'la beraber göreceğiz. Umuyorum ki diğer bütün filolarda olduğu gibi, ilk araçların alımı, Sistem Hafriyat'ın bundan sonraki yatırımlarında da bizimle devam etmesini sağlayacak.”

Sistem Hafriyat Genel Koordinatörü Fatih Yazıcı ise Renault’u tercih etmelerinin en büyük sebebinin yakıt tasarrufu olduğunu söyledi.

“100 KM'de 1.6 litre , senede 2 bin 400 litre, toplam 7 bin lira tasarruf” lansmanından umutlu olduklarını ve ihalelerde bu lansmanla çalıştıklarının altını çizen Yazıcı: “Bu aracın bize diğer araçlardan minimum yüzde 5 yüzde 7 gibi daha fazla  yakıt tasarrufu sağlayacağını umut ederek  filomuza sekiz araç kattık. Bu bir başlangıç. Renault hedeflerini tutturursa ve verdiği katalog değerleri uygulamada da karşımıza çıkarsa  8 araç daha siparişimiz olacak” şeklinde konuştu.

Araçlardaki Opti Driver özelliğinin ise bakım ve servis maaliyetlerini azaltmadaki rolünün azımsanamayacağını vurgulayan Yazıcı, sistem sayesinde araçlarda yanlış kullanımdan kaynaklanan arızaların sorumlularını tespit edebileceklerini kaydetti.

Euro 5 Premium özellikleri

Euro 5 standardına sahip Premium,  430 Bg gücündeki motoruyla yüksek performans sağlıyor.

Otomatik şansımazlı Premium, Opti Driver özelliği sayesinde kullanımdan kaynaklanan hatalarda şoförü uyararak olası arızaları minimum seviyeye indiriyor. Bu da düşük servis maaliyetlerini beraberinde getiriyor. Otomatik şanzıman ise aracın seyir halinde olduğu yol şartlarına göre  uygun devirde çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir