Ekim 19, 2007

Türkiye otobüs dünyasında bir ilk!

Temsa A.Ş., Avrupa’nın en büyük otobüs fuarı Busworld Kortrijk’te
“2008 yılının Otobüs Üreticisi” ödülüne layık görüldü. Türkiye’de ilk kez bir otobüs firmasının aldığı ödül, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Lastik, Lastik Takviye ve Otomotiv Grup Başkanı Turgut Uzer, Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan ve Temsa Europe Genel Müdürü Ali Murat Atlas’a takdim edildi.

Temsa, 19 – 24 Ekim 2007 tarihleri arasında 18’incisi düzenlenen Avrupa’nın en büyük ve en prestijli otobüs fuarı Busworld Kortrijk Fuarı’nda, “2008 yılının Otobüs Üreticisi” ödülünü aldı. Türkiye’de ürettiği otobüsleri dünyanın 40’tan fazla ülkesine ihraç eden ve ihracatının yüzde 85’ini Avrupa ülkelerine gerçekleştiren Temsa, modern tasarımlı otobüsleri, üretim ve ihracat atağıyla bu ödüle layık görülerek Türkiye’de bir ilki başardı. “2008 yılının Otobüs Üreticisi” ödülü; Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Lastik, Lastik Takviye ve Otomotiv Grup Başkanı Turgut Uzer, Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan ve Temsa Europe Genel Müdürü Ali Murat Atlas’a takdim edildi.

Avrupa pazarı için geliştirdiği araçları sergiliyor
Temsa A.Ş., Busworld Kortrijk Fuarı’na dünya pazarlarına yönelik olarak geliştirdiği araçlarıyla katılıyor. Özel dekore edilmiş 1.560 metrekarelik stand alanı ile yerini alan Temsa; Diamond, Opalin, Tourmalin Intercity, Tourmalin, Safari RD, Safari HD ve Metropol Intercity olmak üzere 7 aracını, dünyanın 100’den fazla ülkesinden gelen 25 binden fazla ziyaretçi ve sektör temsilcisiyle paylaşıyor. Temsa, Avrupa’nın en büyük otobüs fuarına en son teknolojilerle geliştirdiği geniş ürün gamıyla katılarak, Avrupa pazarında hızla yükselen bir marka olduğunu vurguluyor.

Temsa, Diamond, Opalin, Tourmalin Intercity, Tourmalin, Safari RD, Safari HD ve Metropol Intercity araçlarını başta Avrupa olmak üzere dünyanın 40’tan fazla ülkesine ihraç ediyor. Temsa’nın Adana’daki tesislerinde ürettiği araçlar, dünyanın dört bir yanında yüksek teknolojisi, konforu ve ekonomik özellikleriyle işletmecilerin ve taşımacılık sektörünün tercihi oluyor. Temsa, 2001 yılından bu yana hızlandırdığı ihracat çalışmalarına paralel olarak, Busworld Kortrijk Fuarı’na dördüncü kez katılıyor.

Temsa’nın kısa mesafe okul ve personel taşımacılığına yönelik olarak geliştirdiği Tourmalin, 78 yolcu taşıma kapasitesiyle yolcu taşımacılığında yüksek güvenlik ve konfor sunuyor. Düşük maliyetleri ve konforlu iç yapısıyla günümüzün ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan Tourmalin Intercity, kısa mesafe taşımacılığına yönelik olarak tasarlandı. Metropol Intercity ise, düşük bakım ve sürüş maliyetleri ile kısa mesafe taşımacılığında keyifli yolculuklar vaat ediyor.

Temsa, Türkiye’de üretimi gerçekleştirdiği ve yurt dışında satışa sunduğu, paslanmaz çelikten üretilen Safari HD ve Safari RD otobüsleri fuarda katılımcıların beğenisine sunuyor. Temsa Türkiye pazarında da en çok tercih edilen araçlarından biri olan Diamond ve Avrupa’da midibüslere yeni standartlar getiren Opalin de Busworld Kortrijk Fuarı standındaki yerlerini alıyor. Temsa A.Ş.; yenilikçi yaklaşımı, uzmanlığı ve müşteri odaklılığı ile Avrupa pazarının güçlü bir oyuncusu olduğunu gösteriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir